Nalesniki

Naleśniki

Jaki jest przepis na najlepsze naleśniki z serem? Przepisów jest wiele, ale ten który z którym chcę się z Tobą podzielić jest najlepszy! Więc jeśli chcesz zrobić doskonałe naleśniki sprawdź mój przepis. Naleśniki to danie znane chyba każdemu z dzieciństwa. Zatem przypomnijmy sobie ich wspaniały smak i przyrządźmy je według tradycyjnego przepisu.

Ciasto na naleśniki

  • 1,5 szklanki mąki
  • 1 szklanka mleka
  • 1 szklanka wody
  • 2 jaja
  • 1 szczypta soli
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego
  • 1 łyżeczka oliwy ewentualnie oleju

Naleśniki przepis

Wykonanie

Wszystkie składniki na ciasto naleśnikowe bardzo dokładnie mieszamy tak aby nie było grudek, możemy do tego celu użyć miksera ewentualnie trzepaczką. Ciasto nie może być zbyt gęste, powinno być takie aby dało łatwo się rozlać na patelni. Naleśniki smażymy bez dodatku tłuszczu, ewentualnie z minimalną ilością oleju na patelni (inaczej nasze naleśniki będą zbyt tłuste). Smażąc obracamy je aby zazłociły się równomiernie po obu stronach.

O naleśnikach

Któż z nas nie lubi naleśników? Naleśniki niemal od zawsze były popularnym daniem. To doskonały pomysł zarówno na danie główne bądź deser ale chyba najbardziej pasują do śniadania. Łatwość ich wykonania sprawia że przyrządzić może je praktycznie każdy z nas. Ciesząc się wybornym smakiem naleśników warto troszeczkę zastanowić się na tym gdzie i kiedy powstały naleśniki? Jednak aby odpowiedzieć na to proste pytanie musimy wrócić do czasów starożytnej Grecji, a następnie spojrzeć na odmiany naleśników które ewoluowały zmieniając się na w różnych kulturach na przestrzeni wieków. Pierwsze wzmianki o cieście przypominającym dzisiejsze naleśniki pochodzą od greckiego komediopisarza Kratinosa tworzącego w Atenach w IV wieku p.n.e. , który to opisał je w jednym ze swoich dzieł jako ciepłe i smaczne. Oczywiście popularne danie na śniadanie nie było znane tylko w Grecji. Odpowiednie wersje naleśnika można znaleźć w wielu europejskich krajach. Dobrze wykonane ciasto na naleśniki musi mieć odpowiednią konsystencję, po usmażeniu naleśnik powinien być cienki, nie może się rozpadać ani ociekać tłuszczem. Warto też dodać że sam przepis na ciasto naleśnikowe charakteryzują się dużą różnorodnością. Oznacza to że ścisłe zachowanie proporcji składników nie jest konieczne, dzięki temu sami możemy poeksperymentować i cieszyć się dużą różnorodnością wspaniałych naleśników.

Farsz do naleśników

Farsz dodawany do naleśników zależy tylko od naszej wyobraźni. Możemy przyrządzić na słodko z serem lub dodając krem czekoladowy, bądź z owocami. Każda kompozycja tworzy nowy smak i tym samym nowy przepis.