Przygotowywanie naleśników

Dowiedz się, jak zrobić naleśniki w klasyczny sposób, ten przepis jest doskonały do ​​naleśników na słodko lub na słono. Idealne naleśniki to po prostu wyjątkowe śniadanie. Przygotuj już dziś domowe naleśniki.

Naleśniki często są przyrządzane w weekendy wtedy mamy trochę więcej czasu na eksperymenty kulinarne, ale zrobienie naleśników jest tak proste, że można je przygotowywać również w pozostałe dni. Ciasto na naleśniki możesz zrobić jednego dnia odstawić do lodówki do wykorzystanie w dniu kolejnym. Zrobienie naleśników jest bardzo proste a sprowadza się do połączenie składników w jednym naczyniu a wszystkie składniki masz prawdopodobnie pod ręką.

Jak zrobić naleśniki – wskazówki

  • Wykorzystaj to co masz w swojej lodówce lub spiżarni! Zamiast mleka możesz użyć maślanki, dobrym pomysłem jest dodanie wody gazowanej, wykorzystaj owoce jakie masz pod ręka a urozmaicą Twoje naleśniki.
  • Jedno naczynie. Wszystkie składniki umieszczasz i łączysz w jednym naczyniu. Nie ma potrzeby brudzenia wielu misek. Po prostu wymieszaj najpierw suche składniki, a następnie dodaj mleko, olej, jajka i wymieszaj.
  • Wymieszaj składniki, aby uniknąć dużych grudek. Mieszać możesz dowolnie, ręczenie, użyć miksera a nawet blendera, ważne aby nie było grudek.
  • Pozwól ciastu odpocząć. Po wymieszaniu odstawić ciasto na około 10 minut. Daje to mące szansę na prawidłowe nawodnienie i czas na połączenie składników. Zrób sobie przerwę, np. na filiżankę ulubionej kawy, to jest tez dobry moment na to aby odszukać patelnie i powoli zacząć ją rozgrzewać.
  • Przed smażeniem rozgrzej patelnie. To bardzo istotne, dzięki temu unikniesz przywierania ciasta do patelni, możesz dodać odrobinę oleju aby ją natłuścić.

Mam nadzieje, że moje proste wskazówki pomogą Tobie i dzięki nim przygotujesz świetne domowe naleśniki.