Przygotowanie naleśników krok po kroku

Przygotowanie naleśników krok po kroku

Poniżej 6 kroków, postępuj według nich a Twoje naleśniki będą idealne.

  1. Jedno naczynie. Weź średniej wielkości misę i wymieszaj wszystkie sypie składniki. Postępuj zgodnie ze wskazówkami z przepisu.
  2. Dodaj masło, mleko olej i pozostałe składniki
  3. Wymieszaj suche składniki z mokrymi. Mieszaj razem do uzyskania gładkiej konsystencji,
  4. Rozgrzej patelnię. Ustaw palnik na średni ogień, po nagrzaniu patelni odczekaj jeszcze około 2 min. zanim zaczniesz smażyć.
  5. Wylej ciasto. Użyj chochli dlatego, że jest wygodniej a po drugie naleśniki będą miały taką są grubość ponieważ ilość ciasta będzie taka sama.
  6. Odwróć naleśniki, gdy pojawią się bąbelki. Pozwól naleśnikowi zarumienić się od spodu, przewróć gdy pojawią się bąbelki

O naleśnikach

Któż z nas nie lubi naleśników? Naleśniki niemal od zawsze były popularnym daniem. To doskonały pomysł zarówno na danie główne bądź deser ale chyba najbardziej pasują do śniadania . Łatwość ich wykonania sprawia że ciasto na naleśniki przyrządzić może praktycznie każdy z nas a tym którzy potrzebują odrobinę porady doradzimy jak zrobić naleśniki.
Ciesząc się wybornym smakiem naleśników warto troszeczkę zastanowić się na tym gdzie i kiedy powstały naleśniki? Jednak aby odpowiedzieć na to proste pytanie musimy wrócić do czasów starożytnej Grecji, a następnie spojrzeć na odmiany naleśników które ewoluowały zmieniając się na w różnych kulturach na przestrzeni wieków.
Pierwsze wzmianki o cieście przypominającym dzisiejsze naleśniki pochodzą od greckiego komediopisarza Kratinosa tworzącego w Atenach w IV wieku p.n.e. , który to opisał je w jednym ze swoich dzieł jako ciepłe i smaczne.

 Oczywiście popularne danie na śniadanie nie było znane tylko w Grecji. Odpowiednie wersje naleśnika można znaleźć w wielu europejskich krajach.

Ciasto na naleśniki

Dobrze wykonane ciasto na naleśniki musi mieć odpowiednią konsystencję, po usmażeniu naleśnik powinien być cienki, nie może się rozpadać ani ociekać tłuszczem. Warto też dodać że sam przepis na ciasto naleśnikowe charakteryzują się dużą różnorodnością. Oznacza to że ścisłe zachowanie proporcji składników nie jest konieczne, dzięki temu sami możemy poeksperymentować i cieszyć się dużą różnorodnością wspaniałych naleśników.
Farsz dodawany do naleśników zależy tylko od naszej wyobraźni. Możemy przyrządzić na słodko z serem lub dodając krem czekoladowy, bądź z owocami. Każda kompozycja tworzy nowy smak i tym samym nowy przepis. Przyrządź je z łatwością i przygotuj wspaniałe śniadanie.